İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya Üniversitemizi Ziyaret Etti

İstanbul Valimiz Sayın Ali Yerlikaya, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Avcılar Yerleşkesini ziyaret ederek, yerleşkede incelemelerde bulundu. Avcılar Yerleşkesinde gerçekleşen ilk İstanbul Valisi ziyareti olma özelliği taşıyan ziyarette, Vali Yerlikaya öğrencilerle de bir araya geldi.

19 Aralık tarihinde İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın’ı makamında ziyaret ederek, görüşme gerçekleştirdi. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Oğuz Çetinkale, Prof. Dr. Mehmet Bilgin ve Prof. Dr. Erol İnce ile Genel Sekreter Prof. Dr. Erdoğan Köse’nin de hazır bulunduğu görüşmede, yaşanan deprem sonrası Avcılar Yerleşkesi’nin durumu ele alındı. 


Görüşme sonrası Vali Ali Yerlikaya ve Rektör Prof. Dr. Nuri Aydın, öğrenci yemekhanesine geçerek öğrencilerle öğle yemeğinde bir araya geldi. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Yerlikaya ve Rektör Prof. Dr. Nuri Aydın, yaklaşan sınav dönemi öncesi öğrencilere başarılar diledi. 


Avcılar Yerleşkesinde incelemelerde bulunan Vali Yerlikaya ve Rektör Prof. Dr. Aydın,  26 Eylül’de gerçekleşen deprem sonrası tedbir amaçlı faaliyetlerine ara verilen ve 2 Aralık tarihinden itibaren 17 konteynerden oluşan yeni kliniklerde, tam donanımlı olarak yeniden hizmete açılan Hayvan Hastanesi’ne geçerek çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. 

Haber: Hasan Yaman

Haberin Videosu:

Öne Çıkan Haberler

Incites Benchmarking&Analytics Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Orman Fakültesi'nde “Kamusal Yeşil Alanlarda Evrensel Peyzaj Tasarımı Çalıştayı” Gerçekleştirildi

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'nda "Kariyer Tüyoları Semineri" Düzenlendi

Üniversitemiz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hülya Aşkın Balcı Çalışmalarıyla "Türk Halk Kültürüne Hizmet Ödülü"ne Layık Görüldü

Avcılar Yerleşkesi'nde "Göl Etüt Salonu" Hizmete Girdi

Adli Tıp ve Adli Bilimler Enstitüsü’nde “Yangın ve Patlama Olayları Eğitim Çalıştayı” Düzenlendi