İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa "Tercih ve Tanıtım Günleri 2019" Yoğun İlgi Görüyor

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Kurumsal İletişim Direktörlüğü koordinatörlüğünde düzenlenen "İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Tercih ve Tanıtım Günleri 2019" devam ediyor. 


İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Avcılar Yerleşkesi Kültür Merkezi’nde 19 Temmuzda kapılarını açan ve 23 Temmuz tarihine kadar devam edecek Tercih ve Tanıtım Günleri’ne ilk üç günde aday öğrenciler ve aileleri tarafından yoğun ilgi gösterildi. İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Tercih ve Tanıtım Günleri'nin ilk iki gününde İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’yı yüzlerce öğrenci aileleriyle birlikte ziyaret etti.


Öğrenciler Öğretim Üyeleri İle Bir Araya Gelme Fırsatı Buldu

Öğrenciler, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Kültür Merkezi’nde kurulan masalarda öğretim üyeleri ile yüz yüze görüşme imkanı buldular. Fakülte, meslek yüksekokulları ve üniversite hakkında genel bilgilerin yanı sıra öğrenciler, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’nın tarihi, yerleşkeleri, burs, beslenme, barınma, spor, sağlık ve sosyal olanakları, öğrenci ve öğretim üyesi değişim programları gibi pek çok konuda bilgilendirildiler. 


Rektör Prof. Dr. Nuri Aydın Tercih ve Tanıtım Günleri Standlarını Ziyaret Etti

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın, Tercih ve Tanıtım Günleri standlarını ziyaret ederek öğretim üyeleri ve üniversite adaylarıyla bir süre sohbet etti. Ziyareti sırasında TRT Haber kanalına da açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Aydın, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa ve tercih dönemi hakkında bilgiler verdi. Konuşmasında üniversite adaylarına seslenen Prof. Dr. Aydın, üniversite adaylarının yapacakları tercihi ömürleri boyunca özgeçmişlerinde taşıyacaklarını belirttiği konuşmasında, öğrencilere çok dikkatli bir tercih yapmalarını tavsiye etti.


Rektör Prof. Dr. Nuri Aydın, “Öğrenciler mutlaka tercih etmek istedikleri üniversiteleri ve bölümleri çok iyi araştırsın, ilgili üniversitelerin web sitelerini ve sosyal medya hesaplarını ziyaret etsinler. Bununla birlikte, üniversitelerin öğretim üye sayısı, akademik çalışmaların sayısı, yenilikçi, girişimci, inovatif konulara yaklaşım, geleceğe odaklı açılan bölümlere ve son dönemlerde kurulan yeni fakültelere de bakmaları gerekir. Üniversitenin patent sayıları, yurt dışı anlaşmalar gibi önemli verileri görerek üniversiteleri karşılaştırmaları gerekir. Üniversitenin çift anadal, yandal, yatay ve dikey geçiş olanakları da önemlidir. Böylelikle, öğrenciler üniversiteden ne talep edeceğini mutlaka kafasında şekillendirmelidir” dedi. 


Açıklamalarında, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’nın öncelikli hedeflerinden de söz eden İÜC Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın: “İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa bir araştırma üniversitesi. Ülkemizin öncelikli hedefleri ve alanları kapsamında disiplinler ve kurumlararası işbirliği ile nitelikli bilgi üreten, araştırma yetkinliği yüksek doktoralı insan kaynağı yetiştiren, uluslararası sıralandırma sistemlerinde görünürlüğü ve bilinirliği bulunan, araştırma misyonunu ve stratejik yol haritasını belirlemiş ve üniversitenin çalışma disiplinini bu plana uygun biçimde yürütebilen, mükemmeliyeti yalnızca araştırma başlığında değil eğitim ve bilginin üretimi, aktarımı ve paylaşımında da hedefleyen bir üniversite.” dedi.


İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa’nın “öğrenci odaklı” bir üniversite olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Nuri Aydın, “İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, öğrencileri teorik eğitimin yanında, pratik eğitimle sürekli güncelleyen, araştırmaların içine araştırıcı öğrenci olarak konumlandıran bir üniversite. Öğrencilerimiz üniversitenin tamamında eğitim aldıkları alanlarla ilgili hocaları ile birlikte bilimsel çalışmaların içinde yer almakta. Öğrencilerimizin iyi düşünüp, bir seçim yapmalarını diliyorum” şeklinde konuştu. 

Rektör Prof. Dr. Nuri Aydın ayrıca, İlk 200'den İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa'yı tercih edecek öğrencilere öğrenim süreleri boyunca ücretsiz yemek ve ücretsiz yurt imkanını da sağlayacaklarını da vurguladı. 


Tercih ve Tanıtım Günleri Standları 23 Temmuz'a Kadar Ziyaret Edilebilir

23 Temmuz'a kadar Avcılar Yerleşkesi Kültür Merkezi'nde tercih yapacak üniversite adayı öğrenci ve ailelerinin ziyaretlerine açık olacak 
"İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Tercih ve Tanıtım Günleri 2019"; 24-29 Temmuz tarihleri arasında da ilgili fakülte ve yüksekokulların bulunduğu yerleşkelerde devam edecek. 


“İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Tercih ve Tanıtım Günleri 2019” Sosyal Medya Üzerinden Takip Edilebiliyor

Aday öğrenciler, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Tercih ve Tanıtımları ile ilgili tüm bilgilere, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa sosyal medya hesaplarından (twitter, facebook, instagram, youtube) ulaşabilir. 

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Resmi Sosyal Medya Hesapları: 

Instagram: @iucerrahpasa

Twitter: @iu_cerrahpasa

Facebook: @iucerrahpasa1453

Youtube: @iucerrahpasa


Haber: Hasan YamanÖne Çıkan Haberler

Yaşama Dair Her Alanda Var Olan Bir Meslek: Jeofizik Mühendisliği

Spor Bilimleri Fakültesi 2018-2019 Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

Orman Fakültesi'nin MÜDEK Akreditasyonları Yenilendi

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin Kuruluş Tarihi 1827 Olarak Düzeltildi

Mühendislik Fakültesi 2019 Yılı Mezunları Diplomalarına Kavuştu

Rektör Prof. Dr. Nuri Aydın, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı ile Bir Araya Geldi