Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde "Afetlerde Farkındalık Eğitimleri" Düzenlendi

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde afet ve acil durumlar için alınacak tedbirlere yönelik ‘’Afetlerde Farkındalık Eğitimi’’ düzenlendi. 7 Kasım tarihinde başlayan ve 3 gün süren program; Prof. Dr. Ekrem Kadri Unat, Prof. Dr. Meliha Terzioğlu ve Prof. Dr. Talia Bali Aykan Amfilerinde eşzamanlı olarak gerçekleştirildi.


Eğitimlerin açılış konuşmalarını Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Sait GÖNEN ve Hastane Afet Planı Başkanı Prof. Dr. Yaşar BAĞDATLI yaptı. Konuşmaların ardından; İl Sağlık Müdürlüğü, Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) uzmanları tarafından verilen eğitim programına ilgi yoğundu.


Yapılan seminerlerde, tehlike ve risk kavramı, afet kavramı, afet çeşitleri, yaşam alanınızdaki risklerin azaltılması, risk haritanızda neler olmalı, afet sonrası ilk 72 saatin önemi, aile afet ve acil durum planı hazırlama, afet ve acil durum çantası hazırlığı ve önemi, afetlerde doğru davranış biçimleri, taşınabilir söndürme cihazı kullanımı gibi konularda katılımcılara eğitim verildi.  Akademik, idari personelin yanı sıra tüm öğrencileri kapsayan ‘’Afetlerde Farkındalık Eğitimi’’ programına 5 binin üzerinde kişi katıldı. İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Sivil Savunma Uzmanlığı Birimi ile Afet Acil Durum ve Arama Kurtarma Birimi tarafından ortaklaşa organize edilen eğitimlerin belirli aralıklarla devam devam etmesi planlanıyor. 


Haber: Ceylan Çakmak
Galeri

Öne Çıkan Haberler

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa 'Geleceğe Nefes Ol'du

10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni Gerçekleştirildi

Organ Nakli ve Organ Bağışı Sempozyumu Gerçekleşti

Spor Bilimleri Fakültesi'nden Lösemili Çocuklar Haftası İçin Farkındalık Etkinliği

Üniversitemiz Öğretim Üyelerinin Yürütücüsü Olduğu 7 Projeye TÜBİTAK ARDEB - 1001 Desteği

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çelenk Koyma Töreni Gerçekleştirildi