Cerrahpaşa İnternational Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi

Dünyanın COVID-19 salgını ile mücadelesinde ön saflarda yer alan ve tüm kamuoyunun dikkatini ve uluslararası hastaların ilgisini üzerine çeken İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, ‘Cerrahpaşa International’ markası ile güvenilir sağlık hizmetini artık tüm dünyaya sunacak. Uluslararası hastalara yönelik olarak hazırlanan Cerrahpaşa International ‘ın tanıtım toplantısında  ‘Online Doctor’ uygulamasının ilk hasta görüşmesi, İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın tarafından yapıldı.

Salgınla mücadelede uluslararası basının ilgisi ile bir anda dünyanın gündemine oturan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, ‘Cerrahpaşa International’ markası ile uluslararası hastaları ülkemize çekmeyi planlıyor. ‘Cerrahpaşa International’ın tanıtımı için Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Prof. Dr. Ekrem Kadri Unat Amfisinde düzenlenen toplantıda İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Aydın ve Hastane Başhekimi Doç. Dr. Zekayi Kutlubay hastalara uluslararası alanda verecek hizmet hakkında bilgiler verdi. Cerrahpaşa International' Markası ile Tarihi Hastane Uluslararası Hastalara Online Hizmet Verecek

Cerrahpaşa International markası ile İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’ya bağlı tek bir portal üzerinden sağlık turizmi amacıyla yenilikçi bir yaklaşım sergilenmiş oluyor. Sadece Türkiye’den değil dünyanın her yerinden hastaları kabul etmekte olan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde uluslararası hastalara hitap edecek bir merkez de oluşturuldu. Cerrahpaşa International markasının gelecekte uluslararası hasta alanında çığır açması hedefleniyor.

Markanın hazırlık çalışmaları COVID-19 salgın süreci öncesi dönemde başlayıp, logo tasarımı ve bilişim alt yapısı gibi unsurlar tamamıyla Üniversitenin kendi insan kaynakları ve kurumsal altyapısı kullanılarak  karantina süresince yürütülen çalışmalarla sonuçlandırıldı. www.cerrahpasainternational.com web adresi üzerinden tüm dünyaya erişime açıldı.


-"Dünya Çapında Hekimler Yetiştiriyoruz"

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Gönen, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin hem Türkiye hem de dünya çapında çok iyi hekimler yetiştirdiğine işaret ederken; Başhekim Doç. Dr. Zekayi Kutlubay ise Marmara bölgesinde robotik PET MR hizmetinin sadece Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde olduğuna işaret etti ve "Geçtiğimiz yıl 1 milyondan fazla poliklinik, 79 bin ameliyat hastasına hizmet verdik. 947 adet aktif yatağımızla hem Kovid salgınında hem de uluslararası hasta hizmetlerinde yer aldık. 2019’da TC vatandaşı olmayan 335 hasta tedavi edildi. Bu yılın ilk 6 ayında bu sayı 452’ye ulaştı” dedi.


İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın ‘Cerrahpaşa International’ın tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada COVID-19 salgını döneminde seyahat kısıtlamaları nedeniyle uluslararası hasta sayısında azalma olunca hastaların Cerrahpaşa’ya erişim sorunu yaşamaması için online hasta görüşmesini hizmete aldıklarını ifade etti.

Online Randevu ve Online Ödeme

Dünyanın her yerinden hastalar Online Doktor görüşmeleri ile Türkiye’nin seçkin profesör ve doçent ünvanlı Cerrahpaşalı hocalarından görüş alma imkânı bulacaklar. Hastalar kullanıcı dostu bir sistem üzerinden ilgili alanları doldurarak kolayca randevu ve ödeme işlemlerini tamamlayarak öğretim üyelerinden randevu alabilecekler.


Online Doktor görüşmeleri bir muayene, teşhis ve tedavi yöntemi olmayıp hekimle hastanın bir araya geldiği güncel bir yöntem.

Prof. Dr. Nuri Aydın Online doktor hizmetinin zamanın ruhuna uygun ihtiyaçlar için sağlıkta çığır açacak bir çözüm olduğunu belirterek ‘Şu aşamada dünyanın her yerinden uluslararası hastalar Cerrahpaşa’ya Cerrahpaşa International markasının web sitesi üzerinden giriş yapıp ulaşacaklar.


Bu işlem bir bilimsel görüş ve danışmanlık hizmetidir. Hekimin tanı koyduğu ve tedavi yaptığı bir muayene yöntemi değildir. Uluslararası hastalarımızın ulaşım problemlerini çözmek amacıyla hizmete sunduğumuz bu uygulama COVID-19 salgını sonrasında hastanemiz içinde oluşturulan özel bir bölüm ile uluslararası hastalar konusunda hizmetlerini sürdürecektir. Cerrahpaşa International yepyeni bir sağlık markası olup, tamamıyla uluslararası hasta hizmetine yönelik İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa’nın bir vizyon çalışmasıdır.’ dedi.

Özellikle COVID-19 salgın döneminde Türkiye’nin sağlık çalışmalarındaki başarılarını dünyaya anlatmakta öncü bir görev üstlenen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi BBC, CNN International ve çok sayıda etkili ve önemli uluslararası medya kuruluşlarının ilgi odağı oldu.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin uluslararası kamuoyunda dikkat çekmesinin ardından uluslararası hastalar tarafından da büyük ilgi gördü. Bu ilginin Covid-19 salgını ve ulaşım kısıtı olması nedeniyle fiziksel olarak karşılanamamasının ardından ‘Online Doktor’ hizmeti başlatıldı.


-"Cerrahpaşa International Tamamen Üniversitemizin Öz Kaynakları İle Oluşturuldu"

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi özellikle robotik cerrahi, kanser tedavileri, ortopedik cerrahiler, organ nakli konusunda uluslararası hastalar tarafından ilgi odağı. Gelen bu taleplerden yola çıkarak doğan Cerrahpaşa International markası, üniversitenin kendi öz bilişim alt yapısı ve öz kaynakları ile oluşturuldu. Bu merkezin kurulumu sırasında herhangi bir özel kurum ile bağlantı yapılmadı. Ülkemizin seçkin bir tıp öğretim kurumu olan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, halen en çok tercih edilen tıp fakültesi olması yanında uluslararası hastaların en fazla tercih ettiği hastane olma yolunda ilerlemektedir.

Online İlk Hasta Görüşmesi Rektör Prof. Dr. Nuri Aydın Tarafından Yapıldı

Cerrahpaşa International’ın ilk hasta görüşmesi Üniversite Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın tarafından yapıldı. Aynı zamanda Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olan Prof. Dr. Aydın 4 ay önce Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde total diz protezi ameliyatını gerçekleştirdiği hastası Azerbaycan vatandaşı Zöhre Hasanova ile ilk online görüşmesini yaparak uygulamanın startını verdi. Hasanova, Azerbaycan’da olmasına rağmen başarılı ameliyatının ardından bir de böyle bir uygulamanın hizmete girmesinin büyük kolaylık olduğunu söyleyip Prof. Dr. Nuri Aydın’a teşekkür etti.

İkinci online görüşme ise Filistin Gazze’den Fadi Abuzziya isimli hasta ile yapıldı. Abuzziya bundan 8 ay önce Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Rektör Prof. Dr. Nuri Aydın tarafından gerçekleştirilen total kalça protezi ameliyatı oldu. Hasta, görüşmede ağrılarının geçtiğini yürüyüş mesafesinin arttığını söyleyerek memnuniyetini dile getirdi. Abuzziya ayrıca yeni çekilen röntgenlerini ameliyatını yapan Prof. Dr. Nuri Aydın’a ileterek son durumu ile ilgili bilgi aldı. Abuziya ülkesinden Cerrahpaşa’daki doktorlarla görüşebilmemin büyük bir kolaylık olduğunu ifade etti.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi: 200 Yıllık Tecrübe, Sağlık Hizmetlerinde Referans Merkezi

Türkiye’nin sağlıkta referans merkezi olan Cerrahpaşa ‘Cerrahpaşa International’ uygulaması ile dünyaya çevrimiçi sağlık danışmanlık hizmeti verecek.

Türkiye’de bir ilk olan “Cerrahpaşa International” uygulaması ile hastalar daha önce tanısı konulmuş hastalıkları ile ilgili rapor, test ve diğer dokümanlarını da sistem üzerinden paylaşarak bilimsel görüş ve danışmanlık hizmeti alırken Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin seçkin öğretim üyesi kadrosu ile çevrimiçi görüşmeler yapabilecekler.


Çığır açan araştırma, teşhis ve tedavi faaliyetlerinin bir sonucu olarak Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi “Türkiye'nin Referans Hastanesi” olarak bilinmekte ve her yıl yaklaşık 1,5 milyon hasta tarafından tercih edilmektedir. COVID-19 sonrası dönemde, hastaların uçakla gelişinden ülkesine dönüşüne kadarki süreçte sağlık hizmetinin eksiksiz şekilde sağlanması amaçlanmaktadır.

Öne Çıkan Haberler

COVID-19 Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Hasöksüz Aşı Çalışmalarıyla İlgili Sorularımızı Yanıtladı

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ayşe Ayzıt Kılınç'a Büyük Onur

Prof. Dr. Ahmet Akgül: "COVID-19 Kalp Damar Sistemi'nde Önemli Rahatsızlıklara Neden Olabilmektedir"

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Yetik 6 Tescilli Patentini Üniversitemize Devretti

'20:15 Buluşmaları', Üniversitemizin Öğrenci Odaklı Yönetim Anlayışının En Önemli Göstergelerinden Biridir

Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi'nden Dr. Cansu Polat Dünya'nın Yürütücü Olduğu Projeye TÜBİTAK 1512 Desteği