Baltalimanı Sosyal Tesislerinin Üniversitemize de Resmi Tahsisi Gerçekleşti

Baltalimanı Sosyal Tesislerinin Üniversitemize de resmi tahsisi ile ilgili işlemler tamamlandı. Tesis bundan böyle İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa mensuplarının da hizmetinde olacak.

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörlüğü’nün 28.12.2018 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na yapmış olduğu başvuru neticesinde; İstanbul İli, Sarıyer İlçesi, Rumelihisarı Mahallesinde bulunan ve Baltalimanı Sosyal Tesisleri olarak bilinen Hazineye ait taşınmazın İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü adına olan tahsisi kaldırılarak; 1 nolu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 101. maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi ile 5818 sayılı kanunun 47. maddesi gereğince, İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörlüğü adına, hizmetin devamı süresince kesin tahsisi uygun görülmüştür. 


7141 sayılı yasa ile kurulan İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’nın bünyesinde ilk kez bir sosyal tesis alanı üniversiteye tahsis edilmiş oldu. 


Eşsiz manzarası ve kaliteli hizmetiyle İstanbul’un en nezih mekanları arasında yer alan Baltalimanı Sosyal Tesislerinde; otel, açık ve kapalı restaurantlar ve toplantı salonları da bulunuyor.Galeri

Öne Çıkan Haberler

"Siber Güvenlik Lisesi" Kuruluş Çalışmalarına İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Desteği

Gelişen Teknoloji Günleri (GETEK'19) Yoğun İlgi Gördü

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde Güçlendirme Çalışması Yapılan Amfilerin Açılışı Yapıldı

Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi'nde HIV ve AIDS’e Yönelik Konferans Gerçekleştirildi

Öğretmenler Günü Kutlama Programı Gerçekleştirildi

Rektör Prof. Dr. Nuri Aydın'a Uluslararası Ödül