Adli Tıp ve Adli Bilimler Enstitüsü’nde “Yangın ve Patlama Olayları Eğitim Çalıştayı” Düzenlendi

Büyükçekmece Yerleşkesinde bulunan Adli Tıp ve Adli Bilimler Enstitüsü’nde 6 Aralık tarihinde birincisi gerçekleştirilen Yangın ve Patlama Olayları Eğitim Çalıştayı’nda, Polis ve Jandarma Kriminal Daire Başkanlığı personeli, Olay Yeri İnceleme, Bomba İmha ve İnceleme şube müdürlükleri personeli ve İtfaiye temsilcilerinin yanı sıra; İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Mühendislik Fakültesi ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'ndan öğretim elemanları da hazır bulundu.  


İstanbul Kalkınma Ajansı desteğiyle hayata geçirilen, yürütücülüğünü İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Adli Tıp ve Adli Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr Faruk Aşıcıoğlu ve Dr. Öğr. Üyesi Selda Mercan'ın gerçekleştirdiği “Kültürel Mirasın Korunması ve Şehir Güvenliğinin Artırılmasında Yenilikçi Yaklaşım: Yangın ve Patlayıcı Madde Analiz Merkezi” projesi kapsamında gerçekleştirilen çalıştayda; öğretim üyeleri tarafından hazırlanan bilimsel sunumlar katılımcılarla paylaşıldı.


Sunumların ardından katılımcılara belge takdiminin yapıldığı çalıştay, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.
Galeri

Öne Çıkan Haberler

Üniversitemiz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hülya Aşkın Balcı Çalışmalarıyla "Türk Halk Kültürüne Hizmet Ödülü"ne Layık Görüldü

Avcılar Yerleşkesi'nde "Göl Etüt Salonu" Hizmete Girdi

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda “Cerebral Palsy Farkındalık Semineri” Düzenlendi

Adli Tıp ve Adli Bilimler Enstitüsü’nde Sergi Açılışı ve “Dönem Biterken” Etkinliği Gerçekleşti

Sağlık Bilimleri Fakültesi Geleneksel "Beyaz Önlük Giydirme Töreni" Gerçekleştirildi

Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi Yeniden Hasta Kabulüne Başladı