Üniversitemiz Rehberlik, Danışmanlık ve Sosyal Destek Biriminin Yenilenen İnternet Sitesi Yayında

Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan  Rehberlik, Danışmanlık ve Sosyal Destek Birimimizin yeni internet sitesi yayında!

Birim üniversitemizin tüm öğrencilerini kişisel, sosyal ya da akademik alanlarda desteklemek, öğrencilerimizin psikolojik sağlığını korumak, iyileştirmek ve psiko-sosyal ve akademik gelişimlerini desteklemek amacıyla hizmet vermektedir. Sunduğumuz psikolojik danışmanlık hizmeti, öğrencilerimizin kendini tanıması, farkındalık kazanması, problemlerini tanımlaması ve çözüm yolları üretmesi, yeni kararlar alması, sağlıklı kişilerarası ilişkiler kurması ve kendini geliştirmesi için uzman kişilerce verilen profesyonel bir yardım sürecini kapsamaktadır. Birimimiz bünyesinde ayrıca ihtiyaç duyan öğrencilerimizi çeşitli burs ve sosyal yardım olanakları ile buluşturmak üzere sosyal destek hizmetleri sunulmaktadır. Üniversitemize kayıtlı tüm öğrencilerimiz ihtiyaç duyduklarında birimimize başvurarak hizmetlerimizden ücretsiz olarak yararlanabilirler.

Birimimizin psikolojik ve sosyal destek hizmetlerinin tümü pandemi dolayısıyla online olarak yürütülmektedir ve öğrencilerimiz için ücretsizdir.  

Psikolojik Destek Hizmeti için internet sayfamız : https://rehberlik.istanbulc.edu.tr/tr/_

Randevu için :  https://rehberlik.istanbulc.edu.tr/tr/content/basvuru-ve-danisma-sureci/randevu-alma

Sosyal Destek Hizmetleri için: iuc.rehberlik@istanbul.edu.tr