TEV Yurtdışı Yüksek Lisans ve Doktora Burs Başvuruları İçin Son Başvuru Tarihi Yaklaşıyor

TEV SINGA BURSU

TEV-SINGA Bursları; SİNGAPUR’da, A*STAR (The Agency for Science, Technology and Research), NTU (Nanyang Technological University) ve NUS (National University of Singapore), SUTD (Singapore University of Technology and Design)’da Temel Bilimler, Mühendislik ve Biyomedikal Bilimleri alanlarında doktora çalışmaları için karşılıksız verilecektir. Singapur, araştırma ve geliştirmeye yaptığı yatırımlarla dünyanın en gelişmiş araştırma laboratuvarlarına sahiptir. NUS ve NTU Dünyanın en iyi 12 üniversitesi arasında yer almaktadır.

Kimler Başvuru Yapabilir: Üniversite son sınıfta öğrenim görenler veya mezun olanlar ya da yüksek lisans yapanlar veya mezun olanlar ya da doktoraya başlamış olanlar bu bursa başvuru yapabilir. Başvuru süreci TEV-SINGA bursu için 31 Aralık 2019 tarihinde sona erecektir.

Bursa başvuru süreci hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayınız.


TEV-GARRING VAKFI DANİMARKA YÜKSEK LİSANS BURSU

Türk Eğitim Vakfı, Garring Vakfı Fonundan 2020–2021 öğretim yılında; maddi olanakları sınırlı, başarılı gençlere Danimarka’da, İngilizce eğitim veren Danimarka Teknik Üniversitesi’nde Bilgisayar Sistemleri, Elektrik, Elektronik Haberleşme, Deniz ve Kıyı, Petrol, Rüzgar Enerjisi, İnşaat, Kimya Mühendisliği, Teknik Biyokimya ve Bioteknoloji dallarında ve ilgili alanlarda öğrenim görenlere yüksek lisans (Master’s Degree) öğrenimi için burs verecektir. 

·       Burs süresi yüksek lisans için en fazla 24 aydır ve Eylül-Ekim 2020’de yüksek lisans öğrenimine başlayacakları kapsar. 

·       DTU’da yüksek lisans başvuruları her yıl Ocak ayı ortasında sona erer (15 Ocak 2020), bu nedenle adayın bir an önce DTU’da ilgili bölüm ile temasa geçip başvurusunu yapması gerekir. (international@adm.dtu.dk)  

·       DTU’ya başvuru sürecinde TEV-Garring Vakfı bursuna adaylık koşullarını taşıyanlar ve bu bursa başvurup dosyasını TEV’e iletip burs için aday olanlardan DTU başvuru kayıt ücreti (100 Euro) almayacaktır. Adaya ayrıca süre verecek ve TEV’den aday hakkında bilgileri 16-18 Ocak tarihleri arasında alacaktır. Burs almaya hak kazananların başvuru ücretleri ile okul ücreti burs kapsamında olacaktır. 

·      DTU başarılı öğrenciler için okul ücreti bursları sağlar. Bu nedenle adayın başvuru sırasında okul ücreti bursundan muafiyet için DTU’da ilgili bölüme başvurması ve DTU’nun istediği belgeleri

     DTU’ya iletmesi ayrıca Garring Vakfı bursu adayı olduğunu bildirmesi gerekir. TEV-Garring Vakfı burs sonuçları 2020 Nisan ayı ilk haftasında kesin olarak belirlenecektir. Aday bu tarihte kesin olarak burs aldığını bildirebilir.  DTU adaylardan akademik başarılarını belgelemelerini ve ayrıca varsa ödüller ile sosyal, gönüllü çalışmalar gibi ayrıntılar ister. Adaylar bunlara dikkat etmelidir.

      DTU’nun güncel uygulamaları dikkate alınmalıdır. TEV-Garring Vakfı bursundan yararlanmak için okul ücreti muafiyetinden yararlanmak istediğini DTU’ya ilgili bölüme bildirebilir. 

      Burs hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayınız. 


TEV-FIAT-TOFAŞ İTALYA YÜKSEK LİSANS BURSU

TEV-FIAT-TOFAŞ Burs Fonundan; Makine, Endüstri, Elektrik, Elektronik, Uçak ve İşletme Mühendisliği alanında öğrenim görenler faydanalabilir.  

Burslar üniversitelerin öğrenim sürelerine göre 2 yıl yani 21 ay verilir ve Eylül-Ekim 2020’da İtalya’da yüksek lisans öğrenimine başlayacakları kapsar. Bursa başvuru yapmak isteyenlerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları ve 27 yaşından büyük olmamaları  (1993 doğumlular başvurabilir, daha öncesi kabul edilmez.), ayrıca yukarıda belirtilen dallarda öğretim yapan fakültelerin son sınıfında öğrenim görmeleri veya mezun olmaları (İşletme Yönetimi dalına yalnızca mezunlar başvurabilir.) 

Burs başvuruları için TEV’e son dosya teslim tarihi 28 Şubat 2020.

Burs hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru koşulları için buraya tıklayınız. 

·