Incites Benchmarking & Analytics Veri Tabanı Aboneliğimiz Başlamıştır

Journal Citation Reports&Essential Science Indicators içeren InCites Benchmarking & Analytics veri tabanına aboneliğimiz başlamış olup; söz konusu veritabanı araştırmacılarımızın hizmetine sunulmuştur. 

Web tabanlı bir akademik değerlendirme aracı olan InCites, kurumların ve araştırmacıların araştırma performansını analiz etmeye olanak tanır. InCites araştırmacı ve kuruluşlarının atıf verileri, global metrikleri ve profil bilgileri ile, akademik performansın değerlendirmesine imkan sağlar. InCites ile araştırmacı ve kurumların performansını nitel ve nicel ölçekte karşılaştırabilir, yeni araştırma trendleri yakalayabilir, gelişime açık potansiyel alanları keşfedebilir, yeni ortaklıklar ve fon olanakları bulabilir ve metriklerden faydalanarak araştırma stratejileri geliştirebilirsiniz.

Journal Citation Reports (JCR):

Atıf verilerine dayanan sayısal veriler ve istatistik temelli bilgilerle dergileri değerlendirme imkanı sunan Journal Citation Reports; dergi ve kategori seviyelerine göre araştırmanın etkisini ölçer ve atıflar arasındaki ilişkiyi gösterir. JCR sayesinde; dergiler ile ilgili veri elde edilebilir, derginin etki faktörünü değerlendirebilir ve çeşitli arayüzlerle bağlantı sağlanabilir.


Essential Science Indicators:

InCites platformunun bir parçası olan Essential Science Indicators; çalışma alanınızdaki etkili kişileri, kurumları, raporları, yayınları, ülkeleri ve hatta çalışmanızı etkileyebilecek gelişmekte olan diğer araştırma alanlarını tespit etmenize yardımcı olmaktadır. Essential Science Indicators ile dergi, makale, yayın sayısı ve atıf verisine dayanan bilimsel performans istatistikleri ve bilimsel trendler üzerinden 22 özel araştırma alanındaki en popüler bilim adamları, kurumlar, ülkeler ve dergiler sıralanabilir. 


* Incites veri tabanını kullanabilmek için kayıt olmanız gerekmektedir. Web of Science kaydınız varsa kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz; kaydınız yoksa “Register e-mail adress” bağlantısına tıklayarak kayıt olabilirsiniz.


Erişim Adresi: http://incites.clarivate.com

Kullanım Kılavuzu: http://clarivate.libguides.com/home