Bap Proje Başvuru

Değerli Araştırmacılarımız,


BAP tarafından hizmete sokulmuş olan AVESİS ve BAPSİS otomasyon sistemleri kullanıcı tanımlama işlemlerinde araştırıcıların kurumsal e-posta hesabı (@istanbul.edu.tr) kullanılmaktadır. Otomasyon sistemlerindeki hesabınıza girebilmek için kurumsal e-posta hesabınızın açılmış, aktif ve personel otomasyonuna işlenmiş olduğundan emin olunuz. BAP siz değerli araştırıcılarla bu e-posta hesabınız üzerinden irtibata geçecek, otomasyon sistemlerinin oluşturduğu bilgilendirme iletileri bu adresinize gönderilecektir. Lütfen bu adresinizdeki yazışmaları takip ediniz.

E-posta hesabınızı veya şifresini bilmiyorsanız/unuttuysanız lütfen https://mail.istanbul.edu.tr adresinden hem e-posta adresinizi öğrenebilir, hem de şifrenizi güncelleyebilir veya oluşturabilirsiniz.

AVESİS ve BAPSİS otomasyon sistemleri kullanıcı adı olarak TC kimlik numaranız atanmış durumdadır. Şifrenizi bilmiyorsanız lütfen kullanıcı girişi butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfada şifre gönder linkine tıklayıp burada açılan sayfaya @istanbul.edu.tr uzantılı e-posta adresinizi giriniz. Şifre göndere tıkladığınızda sistem otomatik olarak size bir e-posta gönderecektir. Gelen e-postada şifre oluşturmak için bir bağlantı linki bulunmaktadır. Bu link e-posta hesabınıza gönderildiği andan itibaren 1 SAAT süre ile geçerlidir. Bu süreyi geçirdiğiniz taktirde aynı işlemleri yeniden yapmanız gerekecektir. Bağlantı adresi aktif iken tıklandığında açılan sayfayı kullanarak şifrenizi kendiniz oluşturabilir veya güncelleyebilirsiniz. Şifre oluşturmada yine de sorun yaşıyorsanız lütfen iuc.avesis@istanbul.edu.tr adresine yaşadığınız sorunu, kurum sicil numaranızı, kurum bilginizi (birim, bölüm, anabilim dalı) ve TC kimlik numaranızı belirterek iletiniz.

BAPSİS proje yönetimi otomasyonunda proje başvurusu yapabilmeniz için, AVESİS sistemindeki EĞİTİM BİLGİLERİ, YAPTIĞI TEZLER, MESLEKİ DENEYİM, TÜM ARAŞTIRMA ALANLARI bilgileri ve yayın bilgilerinin sisteme girilmiş olması gerekmektedir. Lütfen ilgili yerlerdeki bilgilerinizi doldurup tamamını güncelleyiniz.

Tüm bilgiler tamam olmasına rağmen sorun yaşıyorsanız lütfen birimimizi iuc.bap@istanbul.edu.tr adresi aracılığı ile bilgilendiriniz.

BAP tarafından desteklenecek olan projelere başvurunuzu yapmadan önce lütfen “PROJE DESTEKLEME, UYGULAMA ESASLARI VE ARAŞTIRMACI KULLANMA KILAVUZU”nu dikkatlice okuyunuz ve başvuru yapacağınız proje türünde istenilen şartları ve yapmanız gereken hazırlıkları tamamlayınız.

Proje başvuru ve yürütme süreçlerinde kullanılacak tüm formlar BAPSİS otomasyonunun araştırıcı sayfasında “GEREKLİ BELGELER” sekmesi altında hizmetinize sunulmuştur. Bu formlarda zaman zaman güncellemeler yapılmaktadır. Sorun yaşamamak adına lütfen ilgili her işleminizde bu sekme altında bulunan güncel formları kullanmaya özen gösteriniz. Güncel form kullanılmadığı durumlarda tüm başvurularınız teknik inceleme sırasında iade edilecektir.

BAPSİS Otomasyon sistemine giriş için lütfen şu linke tıklayınız http://bapsis.istanbulc.edu.tr 

AVESİS sayfanıza girmek için http://avesis.istanbulc.edu.tr linkine tıklayınız.

AVESİS ve BAPSİS sayfalarınız arasında geçiş yapmak için ekranınızın sağ üst kısmında bir sonra sağ üst kısmında bulunan uygulamalar butonunu kullanarak “BAPSİS’e geçiş”veya “AVESİS’e geçiş” linkine tıklayınız.

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa

Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi